تایمر کنفرانس با نمایشگر سون سگمنت

كد كالا: 009
قیمت: 180,000 تومان

پروژه الکترونیکی مدل دانشجویی

امتياز اين محصول
0 امتياز

توضیحات پروژه:
این پروژه مدل آموزش از تایمر کنفرانس است. با استفاده از این پروژه، سخنرانی 10 نفر قابل کنترل است. زمان های سخنرانی اشخاص از قبل تنظیم می شود. بیشترین زمان قابل تنظیم برای هر شخص، یک ساعت می باشد. این مقادیر در حافظه EEPROM میکرو کنترلر ذخیره می شود تا با خاموش و روشن شده پروژه پاک نشوند. با استفاده از تک سوییچ های روی برد ، زمان های تنظیم شده برای هر شخص، قابل دسترس است.

با فشردن کلید Start ، رله فعال شده و تایمر شروع به کار خواهد کرد. شمارش معکــوس ثانیه و دقیقه بر روی سون سگمنت ها قابل مشاهده است. در صورت نیاز میتوانید زمان را نگاه داشته و در هر لحظه که نیاز شد مجدد کلید START را بزنید.

بعد از اتمام زمان تنظیم شده ، خروجی رله این پروژه قطع می شود. از خروجی رله می توان جهت روشن و خاموش کردن دستگاه های مربوطه مثلا میکروفن استفاده کرد.

توجه: این پروژه الکترونیکی در مدل دانشجویی و به صورت دست ساز تهیه شده است و فقط جنبه آموزشی دارد. این محصول با نمونه های صنعتی که دارای قاب بوده و برد آن ها جهت محافظت از گرد و غبار داری پوشش محافظ سبز است متفاوت می باشد. علت بالا بودن قیمت این محصول نسبت به نمونه های مشابه صنعتی موجود در بازار که در تعدا بالا تولید و توزیع می شوند این است که این مورد کاملا سفارشی و به صورت دست ساز بعد از سفارش مشتری اقدام به ساخته می شود و هیچ کدام از نمونه های آموزشی از قبل ساختته شده و انبار نشده است و همچنین همراه این پروژه توضیحاتی متنی تحت فایل WORD که شامل شرح تمام قسمت های پروژه است ارائه می شود.

اهداف آموزشی:
• آشنایی با رله و نحوه راه اندازی آن .
• نحوه استفاده از بیزر جهت ایچاد صدا .
• آشنایی با سون سگمنت و نحوه راه اندازی آن .
• نحوه ذخیره اطلاعات بر روی حافظه EEPROM میکرو کنترلر و باز خوانی آنها.
• آشنایی با ساخت برد مدار چاپی

اجزای پروژه:
• جهت نمایش اعداد از سون سگمنت های تکی آند مشترک استفاده شده .

برد پروژه:
• برد پروژه با مدارچاپی قابل سفارش است.
برای تهیه برد مدار چاپی روش های مختلفی وجود دارد، ولی در این پروژه از روش چاپ و اتو به صورت کاملا دستی استفاده شده و بر روی برد از مارکاژ و پوشش محافظ سبز استفاده نشده است. و هیچ اثری از نام فروشگاه بر روی برد وجود ندارد.

همراه این پرو‍ژه موارد زیر ارسال می شود:
1 . CD شامل فایل های زیر:
• توضیحات کامل از پروژه ، تحت فایل Word ، که در آن نحوه راه اندازی پروژه ، شماتیک مدار ، برنامه میکروکنترلر و روش ساخت برد پروژه ، به صورت مصور شرح داده شده است.
• نرم افزارهای Bascom AVR ، Code Vision AVR ، Proteus
2 . یک عدد آداپتور 12 ولت.

مدل آموزشی این پروژه با یکی از موارد زیر قابل سفارش می باشد.
نام پروژه: تایمر کنفرانس با نمایشگر سون سگمنت
میکروکنترلر پروژه: AVR به شماره ATmega16
زبان برنامه نویسی: Basic
کامپایلر: Bascom AVR

توجه: متاسفانه از ارسال سورس کد اصلی این پروژه معذوریم. کدهای برنامه نویسی که همراه این پروژه برای شما ارسال خواهد شد جهت توجیه عملکرد برنامه بی نقص است و تمام مراحل کار پروژه در آن لحاظ شده است. فقط بخشی کوچکی از برنامه حذف شده است تا شاید از کپی برداری جلوگیری شود.

برچسب محصول