ارتباط بین دو میکروکنترلر با پروتکل UART

كد كالا: 085
قیمت: 180,000 تومان

پروژه الکترونیکی مدل دانشجویی

امتياز اين محصول
0 امتياز

توضیحات پروژه:
جهت آشنایی با پروتکل ارتباطی UART تصمیم داریم تا با استفاده از این پروتکل بین دو میکروکنترلر ارتباط برقرار کنیم. یکی از میکروکنترلر ها نقش فرستنده و میکروکنترلر دیگری نقش گبرنده را خواهد داشت.

قرار است تا اطلاعات توسط فرستنده از طریق درگاه UART ارسال شود و سپس گیرنده متن دریافت شده را بر روی یک نمایشگر LCD نمایش دهد. برای ورود متن به فرستنده از کیبورد کامپیوتر استفاده خواهد شد. زیرا کلید های زیادی را برای تایپ در اختیار کاربر قرار میدهد و همچنین راه اندازی آن نیز توسط میکروکنترلر خیلی راحت می باشد. کیبورد کامپیوتر با استفاده از کانکتور PS2 به میکروکنترلر فرستنده متصل خواهد شد.

 

توجه: این پروژه الکترونیکی در مدل دانشجویی و به صورت دست ساز تهیه شده است و فقط جنبه آموزشی دارد. این محصول با نمونه های صنعتی که دارای قاب بوده و برد آن ها جهت محافظت از گرد و غبار داری پوشش محافظ سبز است متفاوت می باشد. علت بالا بودن قیمت این محصول نسبت به نمونه های مشابه صنعتی موجود در بازار که در تعدا بالا تولید و توزیع می شوند این است که این مورد کاملا سفارشی و به صورت دست ساز بعد از سفارش مشتری اقدام به ساخته می شود و هیچ کدام از نمونه های آموزشی از قبل ساختته شده و انبار نشده است و همچنین همراه این پروژه توضیحاتی متنی تحت فایل WORD که شامل شرح تمام قسمت های پروژه است ارائه می شود.

 

اهداف آموزشی:

.       •  آشنایی با LCD کاراکتری و نحوه راه اندازی آن
.       • نحوی راه اندازی کیبورد کامپیوتر با AVR
.       •  آشنایی با پروتکل ارتباطی UART
.       •  آشنایی با ساخت برد مدار چاپی


اجزای پروژه:

.       • برای راه اندازی این پروژه از کیبور کامپیوتر PS2 باید استفاده شود.

.       • جهت مانیتورینگ از یک LCD کاراکتری 2*16 استفاده شده است.

 

برد پروژه:

.       • برد پروژه با مدارچاپی قابل سفارش است.

برای تهیه برد مدار چاپی روش های مختلفی وجود دارد، ولی در این پروژه از روش چاپ و اتو به صورت کاملا دستی استفاده شده و بر روی برد از مارکاژ و پوشش محافظ سبز استفاده نشده است. و هیچ اثری از نام فروشگاه بر روی برد وجود ندارد.

 

همراه این پرو‍ژه موارد زیر ارسال می شود:

.       1 . CD  شامل فایل های زیر:

.       • توضیحات کامل از پروژه ، تحت فایل Word ، که در آن نحوه راه اندازی پروژه ، شماتیک مدار ، برنامه میکروکنترلر و روش ساخت برد پروژه ، به صورت مصور شرح داده شده است.

.       • نرم افزار پروتیوس و کامپایلر بیسکام و کدویژن

.       2 . یک عدد آداپتور 12 ولت.

 

توجه: مدل آموزشی این پروژه فقط با یکی از موارد زیر قابل سفارش می باشد.

نام پروژه: ارتباط بین دو میکروکنترلر با پروتکل UART

میکروکنترلر پروژه: AVR به شماره ATmega16

زبان برنامه نویسی: Basic

کامپایلر: Bascom AVR

تعداد صفحات: 84

 

توجه: متاسفانه از ارسال سورس کد اصلی این پروژه معذوریم. کدهای برنامه نویسی که همراه این پروژه ارسال خواهد شد جهت توجیه عملکرد برنامه بی نقص است و تمام مراحل کار پروژه در آن لحاظ شده است. فقط بخشی کوچکی از برنامه حذف شده است تا شاید از کپی برداری جلوگیری شود.


 

برچسب محصول