عمق سنج مایعات و فاصله سنج ( 4CM تا 400CM )

كد كالا: 087
قیمت: 250,000 تومان

پروژه الکترونیکی مدل دانشجویی

امتياز اين محصول
0 امتياز

توضیحات پروژه:

در این پروژه قصد داریم تا یک مدل عملی از فاصله سنج با استفاده از امواج اولتراسونیک ارائه دهیم که هم به عنوان متر دیجیتال قابل استفاده است و هم به عنوان عمق سنج جهت اندازه گیری سطح مایعات در مخازن. 

جهت سنچش فاصله از ماژول اولتراسونیک SF05 مدل چینی استفاده شده است. الگوریتم جدید و هوشمند به کار رفته در این ماژول به صورت اتوماتیک تنظیمات مربوط به سنجش فاصله را برای به دست آوردن بهترین دقت انجام می دهد و فاصله به دست آماده با استفاده از خروجی دیجتال قابل خواندن می باشد.

سنسور این دستگاه بر روی یک برد کوچک قرار گرفته است که باید با استفاده از یک کابل فلت به برد اصلی متصل شود. جدا کردن برد سنسور از برد اصلی به سیستم این امکان را میدهد که سنسور ها را در مکانی دورتر نصب نماییم.

بر روی این سیستم یک خروجی رله نیز قرار داده شده است که در زمان سر ریز شدن مایع، فعال خواد شد. از خروجی این رله می توان برای فعال کردن هشدار دهنده صوتی و یا اینکه برای باز کردن دریچه تخلیه اضطراری استفاده نمود. اینکه مخزن تا چه ارتفاعی قادر به پر شدن است توسط تک سوییچ های روی برد قابل تنظیم می باشد.

 

توجه: این پروژه الکترونیکی در مدل دانشجویی و به صورت دست ساز تهیه شده است و فقط جنبه آموزشی دارد. این محصول با نمونه های صنعتی که دارای قاب بوده و برد آن ها جهت محافظت از گرد و غبار داری پوشش محافظ سبز است متفاوت می باشد. علت بالا بودن قیمت این محصول نسبت به نمونه های مشابه صنعتی موجود در بازار که در تعدا بالا تولید و توزیع می شوند این است که این مورد کاملا سفارشی و به صورت دست ساز بعد از سفارش مشتری اقدام به ساخته می شود و هیچ کدام از نمونه های آموزشی از قبل ساختته شده و انبار نشده است و همچنین همراه این پروژه توضیحاتی متنی تحت فایل WORD که شامل شرح تمام قسمت های پروژه است ارائه می شود.


اهداف آموزشی:

.        • آشنایی با LCD کاراکتری و نحوه راه اندازی آن
.        • نحوه استفاده از امواج اولتراسونیک در سنجش فاصله
.        • آشنایی با ماژول فاصله سنج اولتراسونیک SRF05
.        • آشنایی با ساخت برد مدار چاپی

 
اجزای پروژه:

.        • جهت نمایش فاصله از یک LCD کاراکتری 2*16 استفاد شده است.

.        • جهت سنجش فاصله از ماژول SRF05 استفاده شده است.

 
برد پروژه:

.        • برد پروژه با مدارچاپی قابل سفارش است.

برای تهیه برد مدار چاپی روش های مختلفی وجود دارد، ولی در این پروژه از روش چاپ و اتو به صورت کاملا دستی استفاده شده و بر روی برد از مارکاژ و پوشش محافظ سبز استفاده نشده است. و هیچ اثری از نام فروشگاه بر روی برد وجود ندارد.


همراه این پرو‍ژه موارد زیر ارسال می شود:

. 1 . CD شامل فایل های زیر:

.        • توضیحات کامل از پروژه ، تحت فایل Word ، که در آن نحوه راه اندازی پروژه ، شماتیک مدار ، برنامه میکروکنترلر و روش ساخت برد پروژه ، به صورت مصور شرح داده شده است.

.        • نرم افزار Proteus و کامپایلر میکروکنترلر متناسب با نوع سفارش

. 2 . یک عدد آداپتور


مدل آموزشی این پروژه فقط با یکی از موارد زیر قابل سفارش می باشد.

نام پروژه: عمق سنج مایعات و فاصله سنج ( 4CM تا 400CM )

میکروکنترلر پروژه: AVR به شماره ATmega16

زبان برنامه نویسی: Basic

کامپایلر: Bascom AVR

فرمت فایل توضیحات: Word

تعداد صفحات: 107

 
توجه: متاسفانه از ارسال سورس کد اصلی این پروژه معذوریم. کدهای برنامه نویسی که همراه این پروژه ارسال خواهد شد جهت توجیه عملکرد برنامه بی نقص است و تمام مراحل کار پروژه در آن لحاظ شده است. فقط بخشی کوچکی از برنامه حذف شده است تا شاید از کپی برداری جلوگیری شود. 

برچسب محصول