تابلوروان 16*8 با LED، تغییر متن با کیبورد کامپیوتر PS2

كد كالا: 004
قیمت: 250,000 تومان

پروژه الکترونیکی مدل دانشجویی

امتياز اين محصول
0 امتياز

توضیحات پروژه:
این تابو روان قادر به نمایش کاراکترهای انگلیسی و کاراکترهای استاندارد اسکی است. توجه داشته باشید که این تابلوروان قادر به نمایش کاراکترهای فارسی نیست.
این تابلوروان تا 90 کاراکتر را جهت نمایش قبول می کند.
جهت افکت متن، از راست به چپ می باشد.
برای اینکه کاربر این تابلو روان بتواند متن نمایش تابو روان را تغییر بدهد ، از کانکتور PS2 جهت اتصال کیبورد کامپیوتر استفاده شده است. با استفاده از کیبورد کامپیوتر قادر به تغییر متن خواهید بود. سرعت نمایش متن نیز قابل تنظیم می باشد.
با خاموش و روشن شدن پروژه ، تنظیمات انجام شده بر روی تابلوروان پاک نخواهد شد.
متن وارد شده و سرعت نمایش متن در حافظه EEPROM داخلی میکروکنترلر ذخیره خواهد شد. اطلا عاتی که در این نوع از حافظه ها ذخیره می شوند با قطع تغذیه پاک نمی شوند. این اطلاعات بعد از اتصال مجدد تغذیه قابل دسترسی هستند.

توجه: این پروژه الکترونیکی در مدل دانشجویی و به صورت دست ساز تهیه شده است و فقط جنبه آموزشی دارد. این محصول با نمونه های صنعتی که دارای قاب بوده و برد آن ها جهت محافظت از گرد و غبار داری پوشش محافظ سبز است متفاوت می باشد. علت بالا بودن قیمت این محصول نسبت به نمونه های مشابه صنعتی موجود در بازار که در تعدا بالا تولید و توزیع می شوند این است که این مورد کاملا سفارشی و به صورت دست ساز بعد از سفارش مشتری اقدام به ساخته می شود و هیچ کدام از نمونه های آموزشی از قبل ساختته شده و انبار نشده است و همچنین همراه این پروژه توضیحاتی متنی تحت فایل WORD که شامل شرح تمام قسمت های پروژه است ارائه می شود.

اهداف آموزشی:
• آشنایی با ماتریس های LED و نحوه راه اندازی آنها .
• آشنایی با نحوه نمایش کاراکتر بر روی ماتریسی از LED .
• نحوه راه اندازی کیبورد کامپیوتر با میکرو کنترلر .
• آشنایی با ساخت برد مدار چاپی .

اجزای پروژه:
• در این پروژه از 8 سطر و 16 ستون LED استفاده شده است .
• این پروژه با LED های قرمز رنگ 5 میل از نوع مات ساخته خواهد شد .

برد پروژه:
• برد پروژه با مدارچاپی قابل سفارش است.
برای تهیه برد مدار چاپی روش های مختلفی وجود دارد، ولی در این پروژه از روش چاپ و اتو به صورت کاملا دستی استفاده شده و بر روی برد از مارکاژ و پوشش محافظ سبز استفاده نشده است. و هیچ اثری از نام فروشگاه بر روی برد وجود ندارد.

همراه این پرو‍ژه موارد زیر ارسال می شود:
1 . CD شامل فایل های زیر:
• توضیحات کامل از پروژه ، تحت فایل Word ، که در آن نحوه راه اندازی پروژه ، شماتیک مدار ، برنامه میکروکنترلر و روش ساخت برد پروژه ، به صورت مصور شرح داده شده است.
• نرم افزار Proteus و کامپایلر متناسب با نوع سفارش
2 . یک عدد آداپتور 12 ولت.

مدل آموزشی این پروژه با یکی از موارد زیر قابل سفارش می باشد.
نام پروژه: تابلوروان 16*8 با LED، تغییر متن با کیبورد کامپیوتر PS2
میکروکنترلر پروژه: AVR به شماره ATmega16
زبان برنامه نویسی: Basic
کامپایلر: Bascom AVR

توجه: متاسفانه از ارسال سورس کد اصلی این پروژه معذوریم. کدهای برنامه نویسی که همراه این پروژه ارسال خواهد شد جهت توجیه عملکرد برنامه بی نقص است و تمام مراحل کار پروژه در آن لحاظ شده است. فقط بخشی کوچکی از برنامه حذف شده است تا شاید از کپی برداری جلوگیری شود.

برچسب محصول