کنترل از راه دور 8 وسیله برقی با فرستنده مادون قرمز

كد كالا: 022
قیمت: 250,000 تومان

پروژه الکترونیکی مدل دانشجویی

امتياز اين محصول
0 امتياز

توضیحات پروژه:
با استفاده از این پروژه قادر به کنترل 8 وسیله برقی خواهید بود. خروجی این پروژه 8 عدد رله می باشد. جهت کنترل این برد از کنترل تلویزیون استفاده شده است. کنترل های تلویزیون با امواج مادون قرمز کار میکنند. در زمان فشردن کلید ها، فرستنده باید به سمت چشمی مادون قرمز که بر روی برد گیرنده قرار دارد گرفته شود.
چنانچه برای هر یک از رله های روی برد یک شماره در نظر بگیریم، از کلید های روی کنترل مطابق توضیحات زیر برای کنترل رله ها استفاده می کنیم.
مثلا فرض کنید در حالـــت عادی تمام رله ها خاموش باشند. اکنون با فشردن کلید 1 رله شماره 1 روشن خواهد شد. جهت خاموش کردن رله شماره 1 ، کلید شماره 1 را باید مجددا فشار دهید.
کلید Power تمام رله ها را با هم فعال میکند.
کید شماره 0 تمام رله ها را با هم غیر فعال می کند.

توجه: این پروژه الکترونیکی در مدل دانشجویی و به صورت دست ساز تهیه شده است و فقط جنبه آموزشی دارد. این محصول با نمونه های صنعتی که دارای قاب بوده و برد آن ها جهت محافظت از گرد و غبار داری پوشش محافظ سبز است متفاوت می باشد. علت بالا بودن قیمت این محصول نسبت به نمونه های مشابه صنعتی موجود در بازار که در تعدا بالا تولید و توزیع می شوند این است که این مورد کاملا سفارشی و به صورت دست ساز بعد از سفارش مشتری اقدام به ساخته می شود و هیچ کدام از نمونه های آموزشی از قبل ساختته شده و انبار نشده است و همچنین همراه این پروژه توضیحاتی متنی تحت فایل WORD که شامل شرح تمام قسمت های پروژه است ارائه می شود.

اهداف آموزشی:
• آشنایی با پروتکل RC5
• آشنایی با ماژول گیرنده مادون قرمز
• آشنایی با رله و نحوه راه اندازی آن
• آشنایی با ساخت برد مدار چاپی

اجزای پروژه:
• در این پروژه از رله های 12 ولت ، 7 آمپر استفاده شده است .
• جهت فرستنده مادون قرمز از کنترل تلویزیون استفاده شده است .

برد پروژه:
• برد پروژه با مدارچاپی قابل سفارش است.
برای تهیه برد مدار چاپی روش های مختلفی وجود دارد، ولی در این پروژه از روش چاپ و اتو به صورت کاملا دستی استفاده شده و بر روی برد از مارکاژ و پوشش محافظ سبز استفاده نشده است. و هیچ اثری از نام فروشگاه بر روی برد وجود ندارد.

همراه این پرو‍ژه موارد زیر ارسال می شود:
1 . CD شامل فایل های زیر:
• توضیحات کامل از پروژه ، تحت فایل Word ، که در آن نحوه راه اندازی پروژه ، شماتیک مدار ، برنامه میکروکنترلر و روش ساخت برد پروژه ، به صورت مصور شرح داده شده است.
• نرم افزارهای Bascom AVR ، Code Vision AVR ، Proteus
2 . یک عدد آداپتور
3 . یک عدد کنترل تلویزیون جهت فرستنده این پروژه .

مدل آموزشی این پروژه با یکی از موارد زیر قابل سفارش می باشد.

نام پروژه: کنترل از راه دور 8 وسیله برقی با فرستنده مادون قرمز
میکروکنترلر پروژه: AVR به شماره ATmega8
زبان برنامه نویسی: Basic
کامپایلر: Bascom AVR

توجه: متاسفانه از ارسال سورس کد اصلی این پروژه معذوریم. کدهای برنامه نویسی که همراه این پروژه ارسال خواهد شد جهت توجیه عملکرد برنامه بی نقص است و تمام مراحل کار پروژه در آن لحاظ شده است. فقط بخشی کوچکی از برنامه حذف شده است تا شاید از کپی برداری جلوگیری شود.

برچسب محصول