دفترچه تلفن با قابلیت شماره گیری

كد كالا: 027
قیمت: 250,000 تومان

پروژه الکترونیکی مدل دانشجویی

امتياز اين محصول
0 امتياز

توضیحات پروژه:
این دفترچه تلفن قادر به ذخیره 18 شماره تلفن می باشد و برای ذخیره نام و شماره تلفن ها از حافظه EEPROM داخلی خود میکرو استفاده شده است.
و همچنین با استفاده از این پروژه می توان خط تلفن را اشغال کرده و اقدام به شماره گیری نمود. برای استفاده از این قابلیت، پروژه آن را به خط تلفن وصل کرد.
تصویری از Menu های به کار رفته در این دفترچه تلفن در پایین این صفحه قرار گرفته است.
رابط کاربری این سیستم، یک کیپد 4*4 می باشد. راهنمای استفاده از این کلید های در تصویری پایین این صفحه مشخص است.
در این پروژه یک بلندگوی کوچک قرار داده شده تا در هنگام شماره گیری صدای Dial-tone و در زمان فشردن کلید ها صدای BIB را پخش کند.

توجه: با استفاده از این پروژه الکترونیکی، قادر به صحبت تلفنی نخواهید بود. این سیستم فقط برای دفترچه تلفن و شماره گیری طراحی شده است.

توجه: این پروژه الکترونیکی در مدل دانشجویی و به صورت دست ساز تهیه شده است و فقط جنبه آموزشی دارد. این محصول با نمونه های صنعتی که دارای قاب بوده و برد آن ها جهت محافظت از گرد و غبار داری پوشش محافظ سبز است متفاوت می باشد. علت بالا بودن قیمت این محصول نسبت به نمونه های مشابه صنعتی موجود در بازار که در تعدا بالا تولید و توزیع می شوند این است که این مورد کاملا سفارشی و به صورت دست ساز بعد از سفارش مشتری اقدام به ساخته می شود و هیچ کدام از نمونه های آموزشی از قبل ساختته شده و انبار نشده است و همچنین همراه این پروژه توضیحاتی متنی تحت فایل WORD که شامل شرح تمام قسمت های پروژه است ارائه می شود.

اهداف آموزشی:
• آشنایی با LCD کاراکتری و نحوه راه اندازی آن
• آشنایی با کیبورد ماتریسی و نحوه راه اندازی آن
• آشنایی با پروتکل شماره گیری Tone
• نحوه ذخیره اطلاعات بر روی حافظه میکرو کنترلر و باز خوانی آنها
• آشنایی با ساخت برد مدار چاپی

اجزای پروژه:
• برای مانیتورینگ پروژه از یک LCD کاراکتری 2*16 استفاد شده است.
• برای ورود کردن اطلاعات از یک کیپد 4*4 استفاده شده است.

برد پروژه:
• برد پروژه با مدارچاپی قابل سفارش است.
برای تهیه برد مدار چاپی روش های مختلفی وجود دارد، ولی در این پروژه از روش چاپ و اتو به صورت کاملا دستی استفاده شده و بر روی برد از مارکاژ و پوشش محافظ سبز استفاده نشده است. و هیچ اثری از نام فروشگاه بر روی برد وجود ندارد.

همراه این پرو‍ژه موارد زیر ارسال می شود:
1 . CD شامل فایل های زیر:
• توضیحات کامل از پروژه ، تحت فایل Word ، که در آن نحوه راه اندازی پروژه ، شماتیک مدار ، برنامه میکروکنترلر و روش ساخت برد پروژه ، به صورت مصور شرح داده شده است.
• نرم افزارهای Bascom AVR ، Code Vision AVR ، Proteus
2 . یک عدد آداپتور

مدل آموزشی این پروژه با یکی از موارد زیر قابل سفارش می باشد.

نام پروژه: دفترچه تلفن با قابلیت شماره گیری
میکروکنترلر پروژه: AVR به شماره ATmega16
زبان برنامه نویسی: Basic
کامپایلر: Bascom AVR
فایل توضیحات: Word
تعداد صفحات: 100

توجه: متاسفانه از ارسال سورس کد اصلی برنامه میکروکنترلر این پروژه معذوریم. کدهای برنامه نویسی که همراه این پروژه ارسال خواهد شد جهت توجیح عملکرد برنامه بی نقص است و تمام مراحل کار پروژه در آن لحاظ شده است. فقط بخشی کوچکی از برنامه حذف شده است تا شاید از کپی برداری جلوگیری شود.

برچسب محصول